Pekárna SANA » Příslušenství pekárna SANA

Pekárna je nabízena ve třech provedeních - Basic, Standart, Exclusive. V základním provedení Basic  s teflonovými nádobkami a hnětači a v „profi“ provedení s nerezovými hnětači a nádobou, doplněným praktickým příslušenstvím - Standart a Exclusive. Příslušenství nabízíme i jednotlivě, například teploměry, bagetovače, „tempeh sadu“ pro výrobu tempeh sýrů apod.

NEREZOVÉ FORMY A HNĚTAČE. Také už jste si všimli, jak většina výrobců nádobí do svého sortimentu zařazuje keramické hrnce a pánve? Ať se podíváte kamkoliv, dočtete se, že teflon je zdravotně závadný. Když už se tedy rozhodujete začít péct domácí chléb a udělat tak další krok ke zlepšení vašeho životního stylu, proč si jej kazit používáním něčeho, co není pro vaše tělo úplně tím nejlepším? Nerezová nádoba na pečení je ideálním řešením, ale upéci chléb v této nádobě a přitom jej z ní po upečení lehce vyklopit už tak jednoduché není. Pekárna SANA  to díky speciálním možnostem nastavení hravě dokáže! Určitě budete překvapeni, jak je to snadné i bez pracného vymazávání! Za příplatek jsme pro vás připravili různé doplňky z nerezu namísto zdravotně nevhodného teflonu a hliníku. Navíc jsou natolik odolné, že se nemusíte obávat jejich poškození. Jistě uvítáte i možnost výměny ložisek a těsnění, kterou teflonové hnětací nádoby postrádají.

„KOUZELNÁ“ ÚSPORNÁ SKLÍČKA. Jedná se o dvě pokličky z kaleného skla, které při překrytí nerez formy zadržují horkou páru, aby co nejméně unikala. Sami jsme byli překvapeni, že tak lze uspořit celou třetinu energie, což podstatně sníží spotřebu i náklady na častou přípravu chleba.

TEPLOMĚRY. K této pekárně budeme nabízet několik druhů teploměrů. Málokdo totiž ví, že příprava chleba potřebuje nastavit správné průběhy teplot kynutí a pečení a v tom nám „babiččiny špejle“ nepomohou. Nastavení prvního chleba je totiž zapotřebí precizně pohlídat s teploměrem, abychom měli jistotu, že v něm všechny teplotní procesy proběhnou správně. Pak tyto hodnoty zadáme do programu a můžeme si být jisti, že budou správné i všechny další chleby, a to již bez měření.

MINITEPLOMĚR pro automatickou korekci teplot bude zase nezbytný pro ty, kdo mají rádi sýry TEMPEH. Dnes je již tento sýr pro mnohé „druhým chlebem“ a jeho častější příprava je bez miniteploměru prakticky nemyslitelná. Důvod je v teplotní nestálosti prostředí, protože si temtpeh při procesu zrání část tepla vyrábí sám. Tento miniteploměr však změny zaznamenává a průběžně teploty automaticky vyrovnává.

TEMPEH SADA je sada speciálních doplňků z nerezu a keramiky pro pohodlnou výrobu sýrů tempeh. Jedná se hlavně o nerezové vaničky a speciální, dvoustranně pórovité keramické destičky s vysokou absorbcí vlhka. V nich můžeme nejen tempeh sýry pohodlně vyrábět, ale nově i uchovávat.

SKLOPNÉ HNĚTAČE pro nás už dnes nemají žádný význam, jelikož jsme našli praktičtější softwarová řešení. Za pomocí funkce „rychlohnětení“ se tak můžete nejen zbavit hnětačů z těsta úplně, ale navíc máte v prvních minutách přípravy také čas těsto uhladit.

NÁSYPKA PRO PŘIDÁNÍ SEMÍNEK je již také minulostí. I zde, díky novým funkcím, je možné v druhé fázi rychlohnětení přisypat prakticky cokoliv. A protože jedna fáze proběhne asi za 1-3 minuty, můžeme čas vynaložený na přisypání semínek, vyjmutí hnětačů i uhlazení těsta, prakticky zanedbat. Odpadne tím nepraktické čištění sklopného mechanizmu hnětačů a násypky i riziko možných poruch!