Pekárna SANA » Další využití pekárny SANA
Další využití pekárny SANA

Našemu novému multifunkčnímu zařízení už by se nemuselo říkat jen „domácí pekárna“. Dnes už v něm dokážeme zhotovit desítky druhů sýrů – hlavně typu TEMPEH nebo NATTO, jogurtů a jiných mléčných kysaných produktů. Objevují se i zajímavé recepty na jogurty z rostlinných zdrojů. Dále můžeme obohatit náš stůl různými sladovými produkty s názvem AMASAKÉ. Silně osladí naše pokrmy a zvláště v oblibě je mají děti, které tak nemusejí jíst průmyslové cukry.

Zajímavý je i speciální program pro přípravu marmelád. Nyní je možné jej nastavit dle vlastní fantazie a nespoléhat se na fixní programy výrobců. Zde lze nastavit nejen teplota a čas, ale i rychlost hnětení nebo proměnlivý průběh teplot. A pokud máte rádi poctivé bělavé sádlo se šťavnatými škvarky, ani o ně nepřijdete. Ve stejném programu lze sestavit i přípravu dalších oblíbených pokrmů.

Konečně přibyla také možnost PASTERIZACE. I tato funkce je dnes velice žádaná. Rádi si proto počkáme, zda uspokojí vaše očekávání.

Novinkou je i možnost pečení masa a přípravy pokrmů PŘI NÍZKÉ TEPLOTE. Tyto moderní a zdravé techniky NÍZKOTEPLOTNÍHO pečení a vaření se šíří, díky internetu, velkou rychlostí. Nyní si je konečně můžete vyzkoušet i vy doma. Takový způsob vaření je vodný například pro:

  • vaření ryb
  • pomalé udržovací vaření
  • přípravu rosolovitých pokrmů
  • vaření masa ve vlastním obalu
  • vaření všech druhů těst
  • vakuové vaření
  • nebo vaření šunky

 To vše je možné díky neomezenému nastavení teplot i v tzv. „hluchých“ pásmech. Tím se rozumí pásmo teplot od 50 do 150°C ! Pokud tedy splníte několik zásad zdravé přípravy (maso musí být správně měkké a musí být zničeny škodlivé bakterie a paraziti), pak ocení novinku především vaše děti i věkově pokročilí. Maso je rovnoměrně propečené, zůstává šťavnaté a správně konzistentní. Navíc zde naleznete nové chutě a zábavu.

Rádi slyšíme, když se pro vás pekárnička stane takovou novou „hračkou“, o kterou už se v některých domácnostech zajímají více než o špičkový počítač. Není se čemu divit, když je již dnes schopna připravit tolik receptů a když víme, co nám provádí s potravinami náš „slavný“ průmysl. V některých rodinách už dokonce jedna pekárnička nestačila. Máme-li denně připravovat čerstvý chléb a k tomu ještě jogurty, slady či sýry, zaměstnáme skutečně pekárny dvě!

Protože se díky internetu objevuje mnoho nových receptů, snažili jsme se nastavit všechny programy tak, aby jich zde bylo možné připravit co nejvíce. A pokud se stane, že některý oblíbený recept přece jen nepůjde nastavit, dejte nám vědět. My recept vyzkoušíme a případně brzy nabídneme novou verzi programu. I s touhle možností jsme totiž počítali.